Audi quattro Cup
Česká republika 2017

"Před 35 lety značka Audi představila legendární technologii pohonu všech čtyř kol quattro®. O deset let později tento inovativní přístup, sportovní sofistikovanost čtyř kruhů a soutěživý duch vyústily ve zrod golfového turnaje Audi quattro Cup.

V roce 2015 tak tato největší amatérská golfová tour na světě slavila už 25 let své existence s více než 100 000 účastníky a 53 zúčastněnými zeměmi.

V České republice se tento turnaj traduje již od roku 1994. Od té doby české zastoupení značky Audi zorganizovalo celkem 22 turnajů, ze kterých na světové finále vyslalo hájit české barvy 44 hráčů. V roce 2016 se světového finále ve španělském Real Clubu de Golf El Prat zúčastnili Richard a David Kšírovi. Letošní národní finále se bude konat v Golf Resortu Kaskáda. Mistrovské hřiště s 27 jamkami bylo zbudováno dle britského architekta Jonathana Gaunta. Ctí zásadu přehlednosti na každé jamce a viditelnosti všech překážek. Hřiště je rozloženo na protilehlých stráních, kaskádovitě se svažujících do širokého a podlouhlého údolí s potokem. Celková délka hřiště je 9655 m. V tomto golfovém ráji se třemi devítkami a třinácti jezery se hráči utkají o účast na světovém finále 21. 9. 2017.